Web Çözümleri | Yazılım Çözümleri | Mobil Çözümler | Grafik Çözümleri | Online Pazarlama | Sosyal Medya | Danışmanlık Hizmetleri

Web Arayüz Tasarımı (IU & UX)

Web Arayüz Tasarımı (IU & UX)
Kullanıcı Ara yüz birimi (IU Design) Nedir?
Grid yapısı, mizanpaj, renkler, boşluklar gibi tüm grafik elemanlardan oluşan görsel tasarımlardan oluşan birimler ara yüz tasarımına dahildir.
                               
Kullanıcılar bir sitede dolaşmaya ve erk etmeye saniyeler içinde karar veriyor, doğal veya reklamlar yoluyla sitenize giren kullanıcılar sitenizin görüntüsünden profesyonellik sezmez ise terk ediyor ve tüm çabalarınız boşa gidiyor iş de tamda bahsettiğimiz nokta burasıdır sitenizin ara yüz tasarımı mutlaka kullanıcı dostu olmalıdır müşterinin gözünden bakıldığında güven ve merak uyandırmalıdır.
Avrasyasoft, ülkemizde farkına yeni varılmakta olan kullanıcı dostu ara yüz tasarım’ı geliştirdiği tüm web sitelerde uygulamış ve maksimum verim almıştır

 

Kullanıcı Deneyim Tasarımı ( UX Design) Nedir?
Web siteler artık bir web site olmaktan daha fazlası. Artık kullanıcılar estetik görünüme sahip web siteleri ziyaret etmekten daha çok kullanıcı deneyimine önem veren web siteleri ziyaret etmeyi tercih ediyorlar.
“Kullanıcılar günümüz web sayfalarından neler bekliyor?”, “Kullanıcılar internette aradıkları bilgilere nasıl ve hangi kanallardan ulaşıyorlar?” gibi soruları sormak, içeriğimize fayda sağlayabilecek şekilde yapılandırmamızı ve projelerinizde kullanıcı deneyimini arttırmanızı sağlamaktadır.
Kullanıcıların verilerini analiz edebilmek, farklı insan kitleleri dâhilinde düşünebilmek, ilk algıyı ölçebilmek, farklı hikâyeler yaratarak farklı şartlarda oluşabilecek olan kullanıcı ihtiyaçlarını tespit edebilmek, projelerimizin kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurarak oluşturulmasını ve tamamlandığında hedefe uygun verimli sonuçlar elde edilmesini sağlar.
Kullanıcı Deneyimi Tasarımı aslında bir arayüz tasarımı yapmaktan daha çok kullanıcının site üzerindeki etkileşiminin nasıl olacağıyla ilgilenmektedir. Bu etkileşimin nasıl olacağını tasarlayan kişiye Kullanıcı Deneyim Tasarımcısı (User Experience Designer) denir.
AvrasyasSoft, kullanıcıların web site içinde daha fazla vakit geçirmesi ve alışveriş yapması gibi önemli konularda oldukça etkili tasarımlar yapabilmektedir, ihtiyaçlarınız doğrultusunda kullanıcı deneyimlerini en iyi analiz ederek markanızın karını artırabiliriz.

Mesaj Bırakın Sizi Bilgilendirelim.

         
Ad Soyad  
E-Mail Telefon
Mesaj
 
 
 
         
         
 

 


Tüm Hakları Saklıdır.

 

Ana Sayfa | Kurumsal | Hizmetler | Referanslar | İletişim